Мажлисда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 20 июндаги ПФ-5747-сон Фармонига асосан Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси Ниғматилла Тўлқинович Йўлдошевнинг ваколати муддатидан аввал тугатилганлиги сабабли, у Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзолари рўйхатидан чиқарилди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 20 июндаги “Т.К.Нарбаевани Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг аъзоси этиб тайинлаш тўғрисида”ги ПФ-5749-сон Фармони ва “Э.И.Баситхановани Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг аъзоси этиб тайинлаш тўғрисида”ги ПФ-5750-сон Фармонига асосан, Танзила Камаловна Нарбаева ва Эльмира Иркиновна Баситханова Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзолари этиб рўйхатга олинди.

На заседании было раcсмотрено досрочное прекращение полномочий члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Юлдашева Нигматиллы Тулкиновича.
На основании Указа Президента Республики Узбекистан от 20 июня 2019 года №УП-5747, Юлдашев Нигматилла Тулкинович был исключен из списка членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
Также в соответствии с Указами Президента от 20 июня 2019 года №УП-5749 «О назначении Т. К. Нарбаевой членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан» и №УП-5750 «О назначении Э. И. Баситхановой членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан», членами Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан были зарегистрированы Нарбаева Танзила Камаловна и Баситханова Эльмира Иркиновна.
На встрече также обсуждались другие вопросы, касающиеся полномочий Центральной избирательной комиссии.