МСК томонидан шу кунга қадар бундай баёнот берилмаган.
Шунингдек, хабарда келтириб ўтилганидек, Ўзбекистонда сайлов жараёнлари пропорционал тизимда эмас, балки мажоритар сайлов тизимида ўтказилади. Қонунчилик палатаси ва маҳаллий Кенгашларга сайлов ҳудудий бир мандатли сайлов округлари бўйича кўппартиявийлик асосида ўтказилади.
Сайлов Кодексининг 36-моддасига асосан Қонунчилик палатаси депутатлари ва маҳаллий Кенгашлар депутатлари сайлови бўйича сайлов кампанияси бошланганлиги уларнинг ваколатлари муддати тугашидан камида уч ой олдин Марказий сайлов комиссияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 117-моддасига биноан эълон қилинади.
Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 117-моддасига кўра, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатасига ҳамда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесига, вилоятлар, туманлар, шаҳарлар давлат ҳокимияти вакиллик органларига сайлов тегишинча уларнинг конституциявий ваколат муддати тугайдиган йилда — декабрь ойи учинчи ўн кунлигининг биринчи якшанбасида ўтказилади.
Марказий сайлов комиссияси сайлов кампанияси бошланганлигини эълон қилиш борасида оммавий ахборот воситаларини олдиндан хабардор қилади.
Барча саволлар юзасидан Марказий сайлов комиссияси Матбуот хизматининг (матбуот хизмати раҳбари – Жаҳонгир Наҳанов) қуйидаги телефон рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин: (71) 239-43-91, (71)239-15-72.

До сегодняшнего дня ЦИК не давал никаких официальных заявлений.
В связи с вышеизложенным ЦИК опровергает данную информацию и заявляет, что выборы в Узбекистане проводятся по мажоритарной избирательной системе. Депутаты Законодательной палаты избираются по территориальным одномандатным избирательным округам на многопартийной основе.
Согласно статье 36 Избирательного кодекса, начало избирательной кампании по выборам депутатов Законодательной палаты и депутатов местных Кенгашей объявляется Центральной избирательной комиссией в средствах массовой информации не позднее чем за три месяца до истечения их срока полномочий.
В соответствии со статьей 117 Конституции Республики Узбекистан, выборы в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и Жокаргы Кенес Республики Каракалпакстан, в представительные органы государственной власти областей, районов, городов проводятся соответственно в год истечения конституционного срока их полномочий — в первое воскресенье третьей декады декабря.
Вместе с этим, ЦИК об объявлении избирательной кампании известит в официальном порядке, в том числе СМИ.
По всем интересующим вопросам журналисты могут обратиться в Пресс-службу ЦИК Республики Узбекистан (руководитель Пресс-службы - Джахонгир Наханов) по тел: