Янги Ўзбекистон – янги сайловлар: Такрорий овоз бериш қизғин тус олмоқда
Тошкент шаҳридаги 148-Кўкча ва 150-Шайхонтоҳур сайлов округларида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутатлиги учун такрорий овоз бериш жараёни бўлиб ўтмоқда.
– Округимизда 61 сайлов участкаси бор, шундан 3 таси чет давлатларда жойлашган, – деди 148-Кўкча округ сайлов комиссияси раиси ўринбосари Ғофуржон Ҳамроқулов. – Уларда 137 минг сайловчи рўйхатга олинган. Сайлов участкаларида жараённинг шаффоф ва белгиланган тартиб-қоидаларга мос ўтиши учун зарурий чоралар кўрилган. Такрорий овоз бериш жараёнининг бориши билан сайлов участкаларига бориб танишишингиз мумкин.
Биз 674-сайлов участкасидамиз.
Тошкент-2.jpg
Бу ерда рўйхатга олинган 2 минг 246 сайловчининг эркин овоз бериши учун барча шароит ва қулайликлар яратилган. Жумладан, сайлов участкасига келиш имкони йўқ фуқаролар хонадонига махсус кўчма сайлов қутилари олиб борилади. Сайлов участкасида бу каби фуқаролар сони 31 нафарни ташкил этади.
Мазкур сайлов участкаси раиси Дилрабо Ашурованинг бизга берган маълумотига кўра, соат 10:00 га қадар қарийб 100 га яқин сайловчи танлаган номзодига овоз берган.

Новый Узбекистан – новые выборы: повторное голосование - в самом разгаре
В избирательных округах №148 "Кукча" и №150 "Шайхонтохур" города Ташкента проходят повторные выборы депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса.
– В наш округ входит 61 избирательный участок, в том числе 3 за рубежом, – говорит заместитель председателя окружной избирательной комиссии №148 "Кукча" Гофуржон Хамрокулов. – В них зарегистрированы 137 тысяч избирателей. На избирательных участках созданы необходимые условия для проведения избирательного процесса на основе принципа прозрачности и в соответствии с установленными правилами. Здесь вы можете ознакомиться с ходом повторного голосования.
Тошкент.jpg
Мы находимся на 674-м избирательном участке.
Здесь созданы все условия и удобства для свободного волеизъявления 2 тысяч 246 избирателей. В частности, в дома граждан, не имеющих возможности прийти на избирательный участок, передаются специальные передвижные ящики для голосования. Число подобных граждан на избирательном участке составляет 31.
По словам председателя данного избирательного участка Дилрабо Ашуровой, до 10:00 часов за избранных ими кандидатов проголосовали почти 100 избирателей.