Тожикистондаги сайловларни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси раиси бошчилигидаги делегация ҳам кузатиб бормоқда
Аввал хабар берганимиздек, 2020 йил 11 октябрда Тожикистонда президентлик сайловлари бўлиб ўтади.  Сайловларда 150 дан зиёз халқаро кузатувчи иштирок этиши кутилмоқда.
Сайлов жараёнларини халқаро кузатувчи сифатида Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси раиси бошчилигидаги делегация ҳам кузатиб бормоқда.
Жорий йилнинг 10 октябрь куни  Тожикистон Республикаси Сайлов ва референдумларни ўтказиш бўйича марказий комиссиясида Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси раиси бошчилигидаги делегация иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот давомида Тожикистон Республикаси Сайлов ва референдумларни ўтказиш бўйича марказий комиссияси раиси Бахтиёр Худоёрзода президентлик сайловларини ташкил этиш ва уни ўтказиш борасида олиб борилаётган ишларга тўхталиб ўтди.
Ўзбекистон делегацияси аъзолари сайлов округлари ва сайлов участкаларида санитария ҳолатларини яхшилаш бўйича кўрилган тадбирларни юқори баҳолади ва ушбу сиёсий кампанияда муваффақиятлар тилаб қолди.

The delegation headed by the Chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan is also monitoring the elections in Tajikistan
As previously reported, on October 11, 2020, Tajikistan will hold presidential elections. More than 150 international observers are expected to observe the elections. The delegation headed by the Chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan is also monitoring the election process as an international observer.
On October 10, the Central Commission for Elections and Referenda of the Republic of Tajikistan held a meeting with the participation of a delegation led by the Chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan.
During the conversation, the Chairman of the Central Commission for Elections and Referenda of the Republic of Tajikistan Bakhtiyor Khudoyorzoda spoke about the work being done on the organization and conduct of presidential elections.
Members of the Uzbek delegation praised the measures taken to improve sanitation in constituencies and polling stations and wished success to this political campaign.