Марказий сайлов комиссияси матбуот хизматига раҳбар тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Раисининг фармойишига биноан Ҳасан Одилович Абдураҳмонов Марказий сайлов комиссияси матбуот хизматининг раҳбари этиб тайинланди.
Ҳасан Абдураҳмонов 1982 йилда Тошкент шаҳрида туғилган. Тошкент давлат иқтисодиёт университети ва Тошкент давлат юридик институтини тамомлаган. Иқтисодчи, халқаро иқтисодий муносабатлар мутахассиси, юридик фанлар бўйича фалсафа доктори.
Бунгача Ҳасан Абдураҳмонов Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Котибияти ташкилий-назорат бўлими бошлиғи лавозимида ишлаб келаётган эди.

Назначен новый руководитель пресс-службы Центральной избирательной комиссии
В соотвествии с распоряжением председателя Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, Хасан Одилович Абдурахмонов назначен руководителем пресс-службы Центральной избирательной комиссии.
Хасан Абдурахмонов родился в 1982 году в городе Ташкенте. Окончил Ташкентский Государственный экономический университет и Ташкентский государственный юридический институт. Экономист, специалист в области международных экономических отношений, доктор философии по юридическим наукам.
До этого Хасан Абдурахмонов работал на должности начальника организационно-контрольного отдела Секретариата Центральной избирательной комиссии.