2000 йил 9 январ Ўзбекистон Республикаси Президентлигига сайлов
Ўзбекистон Республикаси Марказий Сайлов комиссияси округ сайлов комиссияларидан келиб тушган баённомалар асосида шуни аниқладики, 9 январда бўлиб ўтган сайловда рўйхатга олинган 12 миллион 746 минг 903 сайловчидан, 12 миллион 123 минг 199 сайловчи иштирок этди. Бу эса рўйхатга олинган сайловчиларнинг умумий миқдорининг 95,10 фоизини ташкил этади. Фидокорлар миллий демократик партиясидан номзоди кўрсатилган Ислом Каримов учун 11 миллион 147 минг 621 сайловчи ёки сайловчиларнинг 91,90 фоизи овоз берди. Ўзбекистон Халқ Демократик партиясидан номзоди кўрсатилган Абдулҳафиз Жалолов учун 505 минг 161 сайловчи ёки 4,71 фоиз сайловчи овоз берди.
Ўзбекистон Республикасининг «Ўзбекистон республикаси Президенти сайлови тўғрисида»ги Қонуннинг 35-моддасига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Ислом Абдуғаниевич Каримовнинг Ўзбекистон республикаси Марказий сайлов комиссияси Ислом Абдуғаниевич Каримовнинг Ўзбекистон Республикаси Президенти лавозимига сайланганлиги  тўғрисида қарор қабул қилди.

Presidential elections on January 9, 2000
On January 9, 2000 was held the election of the President of the Republic of Uzbekistan. The Central Election Commission based on the protocols of district election commissions identified that, on January 9 in the elections from registered 12 million 746 thousand 903 voters, 12 million 123 thousand 199 of them participated in elections.
The Central Electoral Commission of the Republic of Uzbekistan, based on the protocols of district election commissions, found that 12 million and 746,903 voters, 12 million 123 thousand 199 voters, participated in the January 9 elections. This represents 95.10% of the total number of registered voters. 11 million 147,621 voters or 91.90% of the voters voted for Islam Karimov, a candidate from the National Democratic Party. Abdulhafiz Jalalov, a candidate for the People's Democratic Party of Uzbekistan, has 505,161 voters or 4.71% of the vote.
In accordance with article 35 of the Law on the Election of the President of the Republic of Uzbekistan, the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan decided to elect Islam Abduganievich Karimov to the post of President of the Republic of Uzbekistan.