МСК Матбуот хизматига раҳбар тайинланди
Сайловлар жараёнини ёритишда оммавий ахборот воситаларининг роли катта. Улар сайловчиларни сайлов жараёнларининг боришидан хабардор этиш, сайловолди ташвиқотини олиб бориш, номзодларни ташвиқ қилишда муҳим восита бўлиб хизмат қилади.
Бу борада ОАВ билан алоқаларини таъминлаш, мустаҳкамлаш ва ривожлантириш долзарб аҳамият касб этади. Айни шу мақсадда МСК Матбуот хизматига Ризаев Наврўз Ибодуллаевич раҳбар этиб тайинланди.
Наврўз Ризаев 1969 йилда туғилган, олий маълумотли- Тбилиси давлат университетини тамомлаган. Мутахассислиги – филолог, рус ва грузин тили ўқитувчиси. 2017 йилдан Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси “Oʻzbekiston 24” телерадиоканали” давлат унитар корхонаси “Oʻzbekiston 24” телеканали “Таҳлилнома” ахборот-таҳлилий дастурлар бўлимининг катта муҳаррири лавозимларида ишлаб келмоқда.

Appointed new head to the press service of the CEC
The mass media plays an important role in covering the election process. They will serve as an important tool for informing voters about the election process.
In this regard, strengthening and developing relations with media has particular importance. For this reason, Rizayev Navruz Ibodullaevich has been appointed as the head of the Press Service of the CEC.
Navruz Rizaev was born in 1969, graduated Tbilisi State University. Specialty - philologist, the teacher of Russian and Georgian languages. He has been working as a Senior Editor of the Analytical and Information Programs Department of the “Uzbekistan 24” TV Channel since 2017.