Moddiy texnika ta’minoti bo‘limi boshlig‘i o‘zgardi
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi Raisining farmoyishiga binoan Avazbek Azimovich Kodirov O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi Kotibiyati Moddiy texnika ta’minoti bo‘limi boshlig‘i  etib tayinlandi.
Avazbek Kodirov 1971 yilda Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. Toshkent Davlat yuridik institutini tamomlagan.  Mehnat faoliyati davomida O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tizimida mas’ul lavozimlarda ishlagan. Ikkinchi darajali adliya maslahatchisi.
Bungacha Markaziy saylov komissiyasi Kotibiyati Saylov qonunchiligi va zamonaviy texnologiyalar bo‘yicha o‘quv markazi direktori o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi.

Сменился начальник отдела материально-технического обеспечения
В соотвествии с распоряжением председателя Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, Авазбек Азимович Кодиров назначен начальником отдела материально-технического обеспечения Секретариата Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан.
Авазбек Кодиров родился в 1971 году в Ферганской области. Окончил Ташкентский Государственный юридический институт. В течение своей трудовой деятельности работал в различных ответственных должностях в системе Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан. Советник юстиции второго класса.
До этого он работал заместителем директора учебного центра по вопросам избирательного законодательства и современных технологий Секретариата Центральной избирательной комиссии