Moddiy texnika ta’minoti bo‘limi boshlig‘i o‘zgardi
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi Raisining farmoyishiga binoan Avazbek Azimovich Kodirov O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi Kotibiyati Moddiy texnika ta’minoti bo‘limi boshlig‘i  etib tayinlandi.
Avazbek Kodirov 1971 yilda Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. Toshkent Davlat yuridik institutini tamomlagan.  Mehnat faoliyati davomida O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi tizimida mas’ul lavozimlarda ishlagan. Ikkinchi darajali adliya maslahatchisi.
Bungacha Markaziy saylov komissiyasi Kotibiyati Saylov qonunchiligi va zamonaviy texnologiyalar bo‘yicha o‘quv markazi direktori o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi.

New Head of Procurement Department Appointed
By the order of the chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan, Avazbek Azimovich Kodirov was appointed head of the logistics department of the Secretariat of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan.
Avazbek Kodirov was born in 1971 in the Fergana region. Graduated from the Tashkent State Law Institute. During his career, he worked in various responsible positions in the system of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan. Second Class Counselor of Justice.
Prior to that, he worked as Deputy Director of the Training Center for Electoral Legislation and Modern Technologies of the Secretariat of the Central Election Commission