KONSTITUSIYa BAYRAMINGIZ MUBORAK BO‘LSIN!
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi jamoasi nomidan Sizlarni muborak ayyom – O‘zbekiston Konstitusiyasi qabul qilinganligining 28 yillik bayrami bilan samimiy tabriklaymiz.
Mamlakatimizda barcha sohalarda, jumladan, milliy saylov tizimida amalga oshirilayotgan tizimli islohotlar, bunyodkorlik ishlari, demokratik huquqiy davlat, adolatli fuqarolik jamiyati barpo etish yo‘lida amalga oshirilayotgan ezgu ishlarda Bosh qomusimizda o‘z ifodasini topgan g‘oyalar, tamoyillar va me’yorlar muhim omil bo‘layotir.
Bugungi kunda har bir fuqaro shaxsiy, siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy huquqlarini, o‘zining qonuniy manfaatlarini himoya qilishni milliy Konstitusiyamizsiz tasavvur etolmaydi. Zero, Konstitusiyamiz hayotimizning barcha sohalarida xalqimizning turmushi farovonligini yanada oshirishga qaratilgan islohotlarda huquqiy asos vazifasini o‘taydi.
O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi jamoasi milliy Konstitusiyamiz qabul qilingan kun - 8-dekabr  bayrami bilan  barcha yurtdoshlarimizni samimiy muborakbod etadi.

HAPPY CONSTITUTION DAY!
On behalf of the staff of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan, we sincerely congratulate you on a significant date - the celebration of the 28th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
Ideas, principles and norms reflected in our main law are the main factors in structural reforms, creative work carried out in all areas in our country, including in the national electoral system, as well as good deeds in the name of creating a democratic rule of law, a fair civil society.
Today, without a national Constitution, no citizen can imagine protection of his personal, economic, social rights, as well as legal interests. For our, Constitution serves as the legal basis for reforms aimed at further improving the well-being of our people in all spheres of life. The staff of the Central Election Commission sincerely congratulates all our compatriots on December 8, the day of the adoption of our Constitution.