1999-yil 10-dekabr kuni O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis deputatligiga saylov o’tkazilgan.
Siyosiy partiyalar, hokimyat vakillik organlari va saylovchilarning tashabbuskor guruhlari tomonidan ko’rsatilgan nomzodlardan 1010 nafar nomzod saylov byulletenlariga kiritilgan.
Respublika bo’yicha 12 million 692 ming 202 nafar kishi saylovchi sifatida ro’yxatga kiritilgan. Shundan 95,03 foizi ovoz berishda ishtirok etgan. 250 ta okrugning barchasida saylovchilar ovoz berishda ishtirok etganligi takidlanib, ularda o’tkazilgan saylovlar haqiqiy deb topildi. Ovoz berish natijalariga ko’ra 184 ta saylov okrugida O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi deputatlari saylangan. Ular orasida:
“Adolat” sotsial-demokratik partiyasining – 9 nafar
“Vatan taraqqiyoti” partiyasining – 9 nafar
“Milliy tiklanish” demokratik partiyasining – 6 nafar
Fidokorlar milliy demokratik partiyasining – 19 nafar
Xalq demokratik partiyasining – 32 nafar
Hokimyat vakilillik organlarining – 98 nafar
Saylovchilar tashabbuskor guruhlarining – 11 nafar vakili bor.
Saylanganlardan 11 nafari xotin-qizlarni tashkil etgan.
Respublika bo’yicha 66 saylov okrugida deputatlikka nomzodlardan hech qaysi biri ovoz berishda ishtirok etgan saylovchilar yarmidan ko’pining ovozini ololmagan`. Shu sababli eng ko’p ovoz olgan ikki nafar nomzodlar o’rtasida takroriy ovoz berish 19-dekabr, yakshanba kuni o’tkazilgan.

Parliamentary elections on December 10, 1999
From the nominated candidates by political parties, representative bodies and initiative groups of voters, 1010 candidates were included to the election ballots.
12 million, 692 thousand 202 people were registered as a voter. 95,03 % of them were participated in elections. It was mentioned that all 250 district election commissions were participated in voting and held elections were recognized as valid. According to the results of the elections deputies were elected from184 DEC. Among them:
“Adolat” SDP– 9 people
“Vatan taraqqiyoti” P – 9 people
“Milliy tiklanish” DP – 6 people
“Fidokorlar” NDP – 19 people
People’s DP – 32 people
Representative authorities – 98 people
Voters initiative groups – 11 people had their representatives.
11 people were women from elected people.
Throughout the Republic the candidates of the 66 DEC to deputies could not get higher than 50% of all voters’ amount. In accordance with this, on December 19(Sunday), re-elections were held among the 2 candidates who got the highest amount of votes.